Żelazomangan
Producent i dostawca żelazomanganu
ZHENAN dostarcza żelazomangan o wysokiej, średniej zawartości węgla i niskiej zawartości węgla do produkcji stali, odlewnictwa, produkcji stopów i innych zastosowań metalurgicznych.Obsługujemy różne specyfikacje Mn i C, rozmiary sztuk, certyfikaty COA partii, opakowania eksportowe i-kontrole stron trzecich zgodnie z potwierdzonym zamówieniem.
Nasze dostawy żelazomanganu obejmują standardowe gatunki handlowe i niestandardowe wymagania chemiczne. Możesz wybrać wymagany poziom węgla, zawartość manganu, limity zanieczyszczeń i wielkość cząstek w oparciu o specyfikację produkcji.
Możliwość dostaw żelazomanganu
Gatunki o wysokiej, średniej i niskiej zawartości węgla
Dostarczamy żelazomangan wysokowęglowy, średniowęglowy i niskowęglowy do różnych wymagań związanych z produkcją stali i stopowaniem. Poziomy Mn i C można dopasować zgodnie z potwierdzoną specyfikacją gatunku.
Kontrola składu chemicznego
Mn, C, Si, P i S są kontrolowane zgodnie z potwierdzonym stopniem żelazomanganu. Do weryfikacji przesyłki dostępne są testy partii i certyfikat COA.
Rozmiar bryły i dostawa dostosowana do potrzeb
Żelazomangan jest dostarczany w kawałkach o standardowej wielkości, a dostępne są-niestandardowe zakresy wielkości cząstek, zgodne z wymaganiami produkcyjnymi i żywieniowymi.
Wsparcie eksportu i kontroli
Obsługujemy zbiorcze zamówienia eksportowe wraz z pakowaniem, dokumentacją partii oraz wyceną FOB, CFR lub CIF. W razie potrzeby można zorganizować pobieranie próbek i inspekcję na miejscu przez firmę SGS lub BV.
Dostępne gatunki żelazomanganu
Nasz asortyment żelazomanganu obejmuje różne poziomy węgla dla różnych wymagań w zakresie produkcji stali i stopów. Żelazomangan o wysokiej zawartości węgla jest powszechnie dostarczany do ogólnego przemysłu stalowego, natomiast dostępne są gatunki o średniej i niskiej zawartości węgla, gdzie wymagana jest bardziej rygorystyczna kontrola emisji dwutlenku węgla.
Żelazomangan o wysokiej zawartości węgla
Nadaje się do ogólnego wytwarzania stali i dodawania stopów, gdzie dopuszczalna jest wyższa zawartość węgla.
Żelazomangan średniowęglowy
Dostępne dla gatunków stali wymagających niższego udziału węgla przy zachowaniu dodatku manganu.
Żelazomangan o niskiej zawartości węgla
Zaprojektowany do zastosowań, w których obowiązują bardziej rygorystyczne limity węgla i kontrolowany końcowy skład chemiczny stali.
Prześlij nam wymagany gatunek żelazomanganu, limity Mn/C, wielkość cząstek, ilość i port docelowy. Potwierdzimy dostępną specyfikację i aktualną ofertę.
Gatunki i specyfikacje żelazomanganu
ZHENAN dostarcza żelazomangan wysokowęglowy, średniowęglowy i niskowęglowy do produkcji stali, odlewnictwa i stopów. Główne różnice pomiędzy gatunkami to zawartość manganu, poziom węgla i limity zanieczyszczeń.
| Typ | Stopień | Mn (%) | C Maks. (%) | Si Max. (%) | P Maks. (%) | S Maks. (%) |
| Niskoemisyjny | FeMn88C0,2 | 85.0–92.0 | 0.2 | 1.0 / 2.0 | 0.10 / 0.30 | 0.02 |
| FeMn84C0,4 | 80.0–87.0 | 0.4 | 1.0 / 2.0 | 0.15 / 0.30 | 0.02 | |
| FeMn84C0,7 | 80.0–87.0 | 0.7 | 1.0 / 2.0 | 0.20 / 0.30 | 0.02 | |
| Średni węgiel | FeMn82C1.0 | 78.0–85.0 | 1.0 | 1.5 / 2.5 | 0.20 / 0.35 | 0.03 |
| FeMn82C1,5 | 78.0–85.0 | 1.5 | 1.5 / 2.5 | 0.20 / 0.35 | 0.03 | |
| FeMn78C2.0 | 75.0–82.0 | 2.0 | 1.5 / 2.5 | 0.20 / 0.40 | 0.03 | |
| Wysoka zawartość węgla | FeMn78C8.0 | 70.0–82.0 | 8.0 | 1.5 / 2.5 | 0.20 / 0.33 | 0.03 |
| FeMn74C7,5 | 70.0–77.0 | 7.5 | 2.0 / 3.0 | 0.25 / 0.38 | 0.03 | |
| FeMn68C7.0 | 65.0–72.0 | 7.0 | 2.5 / 4.5 | 0.25 / 0.40 | 0.03 |
Aby zapoznać się z dedykowanymi specyfikacjami wysokoemisyjnymi-, zapoznaj się z naszymiżelazomangan o wysokiej zawartości węglazakres. Można również dostarczać gatunki średnio- i nisko-węglowe zgodnie z wymaganymi limitami Mn, C, Si, P i S.
Zastosowania żelazomanganu
Produkcja stali
Żelazomangan jest szeroko stosowany jako dodatek stopu manganu w produkcji stali. Gatunki wysokowęglowe, średniowęglowe i niskowęglowe umożliwiają dopasowanie dodatku manganu do różnych końcowych wymagań dotyczących węgla.
Odlewnia i żeliwo
Żelazomangan jest stosowany w produkcji odlewniczej jako dodatek do stopu-zawierającego mangan, gdy w końcowym składzie wymagana jest kontrolowana zawartość Mn i węgla.
Produkcja stopów
Dostarczane są także różne gatunki żelazomanganu do produkcji żelazostopów i innych procesów metalurgicznych wymagających kontrolowanego dodatku manganu i węgla.
Czynniki cenowe żelazomanganu
Cena żelazomanganu różni się w zależności od gatunku, zawartości manganu, poziomu węgla, limitów zanieczyszczeń, kosztu surowca, kosztu energii, wielkości zamówienia, warunków pakowania i dostawy. Dlatego gatunki wysokoemisyjne i rafinowane niskoemisyjne-nie podlegają dokładnie tej samej podstawie wyceny.
| Czynnik ceny | Jak to wpływa na wycenę |
| Stopień i poziom węgla | Żelazomangan HC, MC i LC wymaga różnych metod produkcji i kontroli chemicznej. |
| Treść Mn | Wyższe zapotrzebowanie na mangan wpływa na wybór surowców i wartość produktu. |
| Limity zanieczyszczeń | Węższe limity Si, P i S mogą zwiększyć wymagania dotyczące produkcji i kontroli jakości. |
| Surowce i energia | Ruda manganu, reduktory i energia elektryczna są ważnymi czynnikami kosztowymi na etapie wyższego szczebla. |
| Ilość i opakowanie | Ilość kontenerów, powtarzające się zamówienia i wymagania dotyczące pakowania wpływają na ostateczny koszt dostawy. |
| Incoterm i miejsce docelowe | Oferty FOB, CFR i CIF odzwierciedlają różne obowiązki związane z frachtem i dostawą. |
Rynek żelazomanganu
Rynek żelazomanganu jest ściśle powiązany z produkcją stali, dostawą rudy manganu, kosztami energii elektrycznej i reduktorów, stawkami za pracę pieców, zapasami i handlem międzynarodowym. Warunki rynkowe różnią się także w przypadku żelazomanganu o wysokiej zawartości węgla i rafinowanego średnio- lub o niskiej-emisyjności węgla.
Zapotrzebowanie na stal
Produkcja stali jest jednym z głównych czynników napędzających popyt na żelazomangan. Zmiany w stawkach operacyjnych huty i cyklach zakupów mogą bezpośrednio wpływać na popyt natychmiastowy i oferty dostawców.
Wysoki poziom emisji dwutlenku węgla w porównaniu z popytem na gatunki rafinowane
Żelazomangan o wysokiej zawartości węgla zwykle zaspokaja szersze zapotrzebowanie producentów stali, podczas gdy gatunki o średniej i niskiej zawartości węgla są stosowane tam, gdzie wymagane są bardziej rygorystyczne ostateczne limity węgla. Popyt różni się zatem w zależności od gatunku stali i metody produkcji.
Ruda manganu i dostawy energii
Dostępność rudy manganu, koszty koksu i innych reduktorów, ceny energii elektrycznej i warunki pracy pieców wpływają na ekonomikę produkcji i podaż rynkową.
Handel Międzynarodowy i Logistyka
Notowania eksportowe uwzględniają również fracht morski, dostępność portów, miejsce przeznaczenia, opakowanie i Incoterm. Zmiany w logistyce międzynarodowej mogą zatem wpływać na dostarczany koszt nawet wtedy, gdy krajowy rynek żelazomanganu jest stosunkowo stabilny.
Najnowsze aktualizacje rynku żelazomanganu
Aby zapoznać się z bieżącymi odniesieniami rynkowymi, zmianami cen i tygodniowymi zmianami-popytu, zobacz nasze najnowsze aktualizacje rynku i cen żelazomanganu. Na stronie kategorii znajdują się-długoterminowe czynniki rynkowe, a aktualne oferty należy potwierdzić w oparciu o najnowsze gatunki i warunki dostawy.
Dostawy żelazomanganu na rynki zagraniczne
Obsługujemy zamówienia eksportowe żelazomanganu na międzynarodowe rynki hutnicze i odlewnicze poprzez potwierdzanie gatunku, pakowanie, dokumentację partii i koordynację wysyłek.
Dostawy do Pakistanu i na inne rynki
W przypadku dostaw żelazomanganu do Pakistanu i innych rynków Azji Południowej notowania są potwierdzane zgodnie z wymaganym gatunkiem HC, MC lub LC, ilością, opakowaniem, portem docelowym i terminem dostawy.
ZHENAN dostarczał żelazostopy i materiały metalurgiczne klientom w ponad 100 krajach, obsługując zamówienia FOB, CFR i CIF zgodnie z potwierdzonym planem wysyłki.
Międzynarodowe wizyty klientów
Klienci z rynków zagranicznych odwiedzają firmę ZHENAN, aby zapoznać się z naszymi zakładami produkcyjnymi, kontrolą jakości, specyfikacjami produktów i możliwościami dostaw eksportowych przed lub w trakcie-długoterminowej współpracy.








Kontrola jakości i dokumentacja partii
| Element kontrolny | Wsparcie ZHENANA |
| Skład chemiczny | Mn, C, Si, P i S są sprawdzane zgodnie z potwierdzoną specyfikacją gatunku. |
| Rozmiar cząstek | Rozmiar bryły i niestandardowe wymagania dotyczące rozmiaru można potwierdzić przed wysyłką. |
| Spójność partii | Informacje o partii są sprawdzane w oparciu o potwierdzoną specyfikację zamówienia. |
| Certyfikat ważności | W celu weryfikacji przesyłki można udostępnić partię COA. |
| Kontrola-strony trzeciej | W razie potrzeby można zorganizować pobieranie próbek i inspekcję na miejscu przez firmę SGS lub BV. |
Nasz certyfikat

Raport z testu SGS

Certyfikat znaku towarowego

Certyfikat Zarządzania Środowiskowego ISO 14001

Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9001
Pakowanie i dostawa
| Przedmiot | Dostępne wsparcie |
| Uszczelka | Worki Jumbo, bębny stalowe lub potwierdzone niestandardowe opakowanie |
| Transport | Morski, kolejowy lub drogowy zgodnie z planem wysyłki |
| Warunki handlowe | FOB/CFR/CIF |
| Port eksportowy | Przesyłkę można zorganizować za pośrednictwem portu Tianjin zgodnie z potwierdzonym zamówieniem |

Magazyn dostawców żelazomanganu w Chinach

Transport kolejowy luzem żelazomanganu

Opakowanie eksportowe żelazomanganu
Dlaczego warto wybrać ZHENAN do produkcji żelazomanganu?
Fabryczne-dostawy boczne
Nasz system produkcji i dostaw materiałów metalurgicznych obsługuje masowe zamówienia żelazomanganu o wysokiej, średniej i niskiej zawartości węgla.
Testy wewnętrzne
Nasze wewnętrzne-możliwości testowania umożliwiają weryfikację składu chemicznego i partii przed wysyłką.
Doświadczenie eksportowe
ZHENAN dostarcza żelazostopy i materiały metalurgiczne klientom w ponad 100 krajach, oferując pakowanie eksportowe i wsparcie w zakresie przesyłek międzynarodowych.
Wsparcie w zakresie COA i inspekcji
Można dostarczyć partię COA, a w razie potrzeby można zorganizować inspekcję SGS lub BV.
Poproś o wycenę żelazomanganu
Prześlij nam wymagany gatunek żelazomanganu, limity Mn i C, wielkość cząstek, ilość, opakowanie i port docelowy. Potwierdzimy dostępną specyfikację i przygotujemy odpowiednią wycenę FOB, CFR lub CIF.















