Szybka odpowiedź rynku
Chinycena eksportowa żelazokrzemupozostała stabilna w dniu 15 maja. Odniesienie eksportowe dlaFeSi72zostałem1140–1160 USD/MT FOB Tianjin, chwilaFeSi75pozostał przy1180–1210 USD/MT FOB Tianjin.
Jeśli chodzi o kraj, główne obszary produkcyjne w Chinach również nie wykazały wyraźnych zmian cen. FeSi75 w Mongolii Wewnętrznej i Ningxia pozostał w pobliżu5900 RMB/MT, podczas gdy FeSi72 w głównych obszarach produkcyjnych w większości pozostał5400–5550 RMB/MT. Stabilna baza krajowa zapewnia-krótkoterminowe wsparcie obecnym notowaniom eksportowym FOB Tianjin.
Referencyjna cena eksportowa żelazokrzemu do Chin
| Produkt | Stopień | Cena referencyjna | Zmiana | Termin |
|---|---|---|---|---|
| Żelazokrzem | FeSi72 | 1140–1160 USD/MT | Stabilny | FOB Tianjin |
| Żelazokrzem | FeSi75 | 1180–1210 USD/MT | Stabilny | FOB Tianjin |
Uwaga cenowa:Powyższa cena eksportowa ma charakter odniesienia rynkowego. Ostateczna wycena zależy od gatunku, rozmiaru, zawartości proszku, ilości zamówienia, metody pakowania, daty wysyłki i portu docelowego.

Migawka cen krajowego żelazokrzemu
Na stabilnym poziomie utrzymał się również krajowy rynek żelazokrzemu. Obszary produkcyjne i rynki docelowe wykazały różne poziomy cen ze względu na lokalizację fabryki, fracht,-metodę wyceny zawierającą podatek i popyt regionalny.
Cennik krajowy FeSi75
| Region | Odniesienie fabryczne/dostarczone | Referencja transakcji |
|---|---|---|
| Mongolia Wewnętrzna | 5900–5950 RMB/MT | 5900 RMB/MT |
| Ningxia | 5900–5950 RMB/MT | 5900 RMB/MT |
| Gansu | 5850–5900 RMB/MT | 5800–5900 RMB/MT |
| Qinghai | 5800–5850 RMB/MT | 5800–5850 RMB/MT |
| Shaanxi | 5950–6000 RMB/MT | 5950 RMB/MT |
| Szanghaj, dostarczone | 6400–6500 RMB/MT | 6350–6450 RMB/MT |
| Jiangsu, dostarczone | 6400–6500 RMB/MT | 6350–6450 RMB/MT |
| Shandong, dostarczony | 6400–6500 RMB/MT | 6350–6450 RMB/MT |
| Syczuan, dostarczony | 6350–6450 RMB/MT | 6300–6400 RMB/MT |
| Yunnan, dostarczony | 6500–6600 RMB/MT | 6450–6550 RMB/MT |
Cennik krajowy FeSi72
| Region | Odniesienie fabryczne/dostarczone | Referencja transakcji |
|---|---|---|
| Mongolia Wewnętrzna | 5450–5550 RMB/MT | 5450–5550 RMB/MT |
| Ningxia | 5450–5550 RMB/MT | 5450–5500 RMB/MT |
| Gansu | 5450–5550 RMB/MT | 5450–5500 RMB/MT |
| Duża fabryka w Qinghai | 5600–5650 RMB/MT | 5550–5600 RMB/MT |
| Qinghai | 5450–5550 RMB/MT | 5400–5500 RMB/MT |
| Shaanxi | 5450–5550 RMB/MT | 5400–5500 RMB/MT |
| Szanghaj, dostarczone | 6000–6100 RMB/MT | 5950–6050 RMB/MT |
| Jiangsu, dostarczone | 5950–6050 RMB/MT | 5900–6000 RMB/MT |
| Shandong, dostarczony | 6000–6100 RMB/MT | 5950–6050 RMB/MT |
| Syczuan, dostarczony | 5950–6050 RMB/MT | 5900–6000 RMB/MT |
| Yunnan, dostarczony | 6150–6250 RMB/MT | 6100–6200 RMB/MT |
Dlaczego cena eksportowa pozostaje stabilna
Z naszego punktu widzenia podaży eksportowej obecny rynek żelazokrzemu nie wykazuje silnego wzrostu w żadnym kierunku.
Krajowe ceny fabryczne utrzymują się na stałym poziomie w głównych obszarach produkcyjnych, takich jak Mongolia Wewnętrzna, Ningxia, Gansu i Qinghai. Jednocześnie ceny dostaw we wschodnich i południowo-zachodnich Chinach pozostają wyższe, ponieważ w cenie dostawy uwzględniony jest popyt na fracht i popyt regionalny.
Ta struktura cen wyjaśnia, dlaczego oferty eksportowe FOB Tianjin nie uległy większym zmianom. Baza kosztów-obszaru produkcji jest stabilna, a popyt eksportowy nie wywołał wystarczającej presji na dostawców, aby gwałtownie podnosili oferty.
FeSi75 nadal utrzymuje wyższą cenę eksportową niż FeSi72 ze względu na wyższą zawartość krzemu. W przypadku nabywców, którzy potrzebują kawałka 50–100 mm, ostateczna oferta może jeszcze ulec zmianie w zależności od rozmiaru przesianego, zawartości proszku i dostępnych zapasów, nawet jeśli rynkowa cena referencyjna wygląda na niezmienioną.
Co krajowe ceny regionalne mówią kupującym eksportowym
Tabela krajowa jest przydatna, ponieważ pokazuje, skąd bierze się rzeczywista presja kosztowa.
Ceny-za obszar produkcji są niższe niż ceny z dostawą, zwłaszcza w porównaniu z Szanghajem, Jiangsu, Shandong, Syczuan i Yunnan. Luka ta odzwierciedla głównie popyt na fracht, miejsce docelowe i stan dostawy.
Dla nabywców eksportowych oznacza to, że o cenie FOB Tianjin nie decyduje wyłącznie podany numer krajowej fabryki. Musimy także rozważyć:
| Czynnik | Dlaczego ma to znaczenie dla ceny eksportowej |
|---|---|
| Cena obszaru produkcyjnego | Podaje podstawowy poziom kosztów fabryki |
| Koszt dostawy do portu | Wpływa na notowania FOB Tianjin |
| Stopień | FeSi75 kosztuje więcej niż FeSi72 |
| Rozmiar | 50–100 mm, 10–50 mm lub bryła przesiewana mogą się różnić |
| Zawartość proszku | Niższe kary mogą wymagać lepszej kontroli |
| Uszczelka | Torba jumbo 1MT jest standardem; niestandardowe opakowanie może zmienić koszt |
| Termin wysyłki | Harmonogram zapasów i załadunku ma wpływ na ostateczną wycenę |
| Trasa towarowa | Zmiany cen CIF/CFR w zależności od portu docelowego |
Dlatego też poważne notowania żelazokrzemu nie powinny kończyć się na „cenie FeSi72” lub „cenie FeSi75”. Musisz potwierdzić klasę, wielkość bryły, opakowanie, port docelowy i termin wysyłki.
Specyfikacja żelazokrzemu 72/75 dla zamówień eksportowych
| Stopień | Si Większy lub równy | Al Mniejsze lub równe | Ca Mniejszy lub równy | Mn Mniejszy lub równy | Cr Mniejszy lub równy | P Mniejsze lub równe | S Mniejszy lub równy | C Mniejsze lub równe |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FeSi75 | 75% | 1.5% | 1.0% | 0.5% | 0.5% | 0.04% | 0.02% | 0.2% |
| FeSi72 | 72% | 2.0% | 1.0% | 0.5% | 0.5% | 0.04% | 0.02% | 0.2% |
Typowy rozmiar eksportu:Kawałek o średnicy 50–100 mm lub-na zamówienie.
Uszczelka:Torba typu jumbo o pojemności 1MT.
Dokumenty:COA, MSDS, lista pakowania i faktura handlowa.
Ostateczny skład, rozmiar i opakowanie powinny być zgodne z umową i certyfikatem COA partii przesyłki.
Uzyskaj szczegółowe specyfikacje
Krótkoterminowe-widok na rynek
W perspektywie krótkoterminowej cena eksportowa żelazokrzemu prawdopodobnie pozostanie w stabilnym przedziale, jeśli krajowe ceny fabryczne i podaż spotowa pozostaną niezmienione.
Nie widzimy na chwilę obecną mocnej przyczyny gwałtownego wzrostu cen eksportu. Ceny krajowe są stabilne, a zapytania zagraniczne wynikają głównie z rzeczywistego popytu. Jednak obniżki cen mogą być również ograniczone, ponieważ koszty fabryczne, regionalny transport i składka FeSi75 nadal zapewniają wsparcie.
Punkty rynkowe, które warto obserwować to:
ruch cen fabrycznych w Mongolii Wewnętrznej, Ningxia i Qinghai
rytm zakupów hut stali
wielkość zapytań eksportowych
dostępne zapasy FeSi72 i FeSi75
fracht z fabryki do portu Tianjin
fracht oceaniczny w ramach wyceny CIF/CFR
Kupujący planujący wysyłkę w czerwcu lepiej sprawdzić ofertę wcześniej, jeśli potrzebujesz stałego rozmiaru, niższej zawartości proszku lub harmonogramu załadunku kontenera.
Wsparcie w zakresie dostaw eksportowych i ofert
DostarczamyKawałek żelazokrzemu 72/75do zastosowań w hutnictwie stali, odlewnictwie i metalurgii. W przypadku zamówień eksportowych możemy pomóc potwierdzić klasę, rozmiar, zawartość proszku, metodę pakowania, certyfikat COA i harmonogram wysyłki przed załadunkiem.
Regularne opakowanie eksportowe toTorba typu jumbo o pojemności 1MT. Oznaczenia wysyłkowe, etykiety, zdjęcia opakowania i-kontrolę strony trzeciej można omówić przed wysyłką.
Możemy zacytować wgFOB Tianjin, CIF lub CFRzgodnie z portem docelowym.
Szczegóły zapytania
| Przedmiot | Szczegóły do potwierdzenia |
|---|---|
| Produkt | Żelazokrzem |
| Stopień | FeSi72 / FeSi75 |
| Rozmiar | 50–100 mm / 10–50 mm / rozmiar niestandardowy |
| Ilość | Zamówienie próbne / zamówienie kontenerowe |
| Uszczelka | Torba typu jumbo o pojemności 1MT |
| Port docelowy | Wymagane do wyceny CIF/CFR |
| Termin wysyłki | FOB Tianjin / CIF / CFR |
| Dokumenty | COA, MSDS, lista pakowania, faktura |
| Specjalne wymagania | Zawartość proszku,-kontrola strony trzeciej, znaki wysyłkowe |
Prześlij nam wymagany gatunek, rozmiar, ilość i port docelowy. Pomożemy Ci sprawdzić najnowszeCena żelazokrzemu 72/75 FOB Tianjini wycena eksportowa.
Informacje o naszych dostawach żelazokrzemu
ZhenAnzaopatrzenieBryła żelazokrzemu FeSi72 i FeSi75do zastosowań w hutnictwie stali, odlewnictwie i metalurgii. Pomożemy Ci potwierdzić klasę, zakres rozmiarów, zawartość proszku, metodę pakowania, certyfikat COA i harmonogram wysyłki przed załadunkiem. Regularne opakowanie eksportowe toTorba typu jumbo o pojemności 1MTi FOB Tianjin, CIF lub CFR można sprawdzić w zależności od portu docelowego.


Często zadawane pytania
P: Dlaczego cena eksportowa żelazokrzemu w Chinach pozostała stabilna?
Odp.:Cena eksportowa żelazokrzemu z Chin pozostała stabilna, ponieważ-krajowy rynek produkcyjny nie wykazywał silnych zmian. Ceny FeSi72 i FeSi75 na głównych obszarach, takich jak Mongolia Wewnętrzna, Ningxia, Gansu i Qinghai, pozostały stabilne, podczas gdy zapytania dotyczące eksportu opierały się głównie na rzeczywistym popycie. Dzięki temu oferty FOB Tianjin pozostały w stabilnym zakresie.
P: Dlaczego FeSi75 jest droższy niż FeSi72?
Odp.: FeSi75 ma wyższą zawartość krzemu niż FeSi72. W zamówieniach eksportowych FeSi75 zwykle wiąże się z wyższą ceną, ponieważ zapewnia większy wsad Si do zastosowań w hutnictwie, odlewnictwie i metalurgii. Ostateczna różnica w cenie zależy również od zapasów, rozmiaru, zawartości proszku i opakowania.
P: Czy krajowa cena regionalna wpływa na notowania FOB Tianjin?
O: Tak. Ceny na obszarze-krajowej produkcji stanowią koszt podstawowy, natomiast fracht do portu Tianjin, pakowanie, kontrola i harmonogram wysyłki również wpływają na ostateczną wycenę FOB Tianjin. Ceny dostaw w Szanghaju, Jiangsu, Shandong, Syczuan i Yunnan są wyższe, głównie ze względu na uwzględnienie kosztów frachtu i dostawy regionalnej.
P: Czy możesz dostarczyć bryłę żelazokrzemu o średnicy 50–100 mm?
O: Tak. Możemy dostarczyćFeSi72 i FeSi75 w kawałkach o wielkości 50–100 mmdla zamówień eksportowych. Inne rozmiary, takie jak 10–50 mm lub niestandardowy rozmiar ekranu, można również omówić przed wyceną. Jeśli Twój piec ma limity-zawartości proszku, potwierdź je przed złożeniem zamówienia.
P: Jakie dokumenty możesz dostarczyć w celu eksportu żelazokrzemu?
Odp.: Możemy zapewnićCOA, MSDS, lista pakowania, faktura handlowai inne dokumenty eksportowe zgodnie z wymaganiami zamówienia. Jeśli potrzebujesz kontroli SGS lub innej-innej strony trzeciej, potwierdź to przed wysyłką.
P: Czy możesz podać cenę CIF lub CFR?
O: Tak. Proszę o przesłanie wymaganej klasy, rozmiaru, ilości, metody pakowania i portu docelowego. Możemy sprawdzićOferta FOB Tianjin, CIF lub CFRwedług aktualnego stanu zapasów, kosztów śródlądowych i frachtu morskiego.
P: Co powinienem potwierdzić, zanim zapytam o cenę żelazokrzemu?
O: Powinieneś potwierdzićgatunek, rozmiar, ilość, opakowanie, port docelowy i termin wysyłki. Na przykład: FeSi72 lub FeSi75, bryła 50–100 mm, worek jumbo 1MT, FOB Tianjin / CIF / CFR. Te szczegóły pomagają nam wycenić właściwy materiał, zamiast podawać jedynie przybliżoną cenę rynkową.


